Visualització de contingut web
Programa complet
Versió PDF
DIVENDRES 6
Vesprada
19.30 h Trobada amb Manuel Alcaraz, conseller de Transparència, Responsabilitat Social, Participació i Cooperació – Villena +info
DILLUNS 9
Vesprada
19.30 h El segrest de la justícia – Conversa +info
– Joaquim Bosch (magistrat i jurista)
– Ignacio Escolar (periodista, director eldiario.es)
19.30 h Trobada amb Mónica Oltra, vicepresidenta del Consell i consellera d'Igualtat i Polítiques Inclusives – Paiporta +info
DIMARTS 10
Matí
09.30 h Innovació i ús de les xarxes socials en les administracions públiques – Taller +info
– Amalia López Acera (periodista, Ajuntament de Calp)
10.00 h Fonamentalismes religiosos, política i convivència – Seminari +info
– Juan José Tamayo (teòleg, Universitat Carlos III)
– Waleed Saleh (filòleg, Universitat Autònoma de Madrid)
– Margarita Pintos (teòloga, presidenta de l'Asociación para el Diálogo Interreligioso de la Comunitat de Madrid)
12.30 h Introducció als pactes d'integritat: mesures contra la corrupció en la contractació pública – Taller +info
– Agustí Cerrillo (Universitat Oberta de Catalunya)
Vesprada
17.00 h Fonamentalismes religiosos, política i convivència (2ª sessió)
19.30 h Trobada amb Vicent Marzà, conseller d'Educació, Investigació, Cultura i Esport – Castelló de la Plana +info
19.30 h Reptes socials, econòmics i polítics actuals – Conversa +info
– Emilio Lamo de Espinosa (sociòleg, president del Real Instituto Elcano)
– Nicolás Sartorius (advocat, polític i periodista, vicepresident de la Fundación Alternativas)
DIMECRES 11
Matí
10.00 h Reflexions sobre la reforma de la Constitució espanyola – Jornada +info
– Eliseo Aja (Universitat de Barcelona)
– Andrés Boix (Universitat de València)
– Ignacio Durbán (Universitat de València)
– Javier García Roca (Universitat Complutense de Madrid)
– Ainhoa Lasa (Universitat d'Alacant)
– Alberto López Basaguren (Universitat del País Basc)
– Joaquín Martín Cubas (Universitat de València)
– Javier Palao (Universitat de València)
– Zulima Pérez (Universitat de València)
– Argelia Queralt (Universitat de Barcelona)
– Concepción Torres (Universitat d'Alacant)
10.00 h Geografia, dades geolocalitzades i transparència – Seminari +info
– Javier Gutiérrez Puebla (Universitat Complutense de Madrid)
– Antonia Ferrer (Universitat Politècnica de València)
– José Ojeda (Universitat de Sevilla)
– Juan Carlos García Palomares (Universitat Complutense de Madrid)
– Antonio F. Rodríguez Pascual (Institut Geogràfic Nacional)
– Jorge Sanz (president de l'Alsociación Española de Sistemas de Información Geográfica)
– Gersón Beltrán (Universitat de València)
– Pedro Rico (Environmental Systems Research Institute)
– Manuel Alcaraz (conseller de Transparència, Responsabilitat Social, Participació i Cooperació)
– Laura Cabello (Universitat Nacional d'Educació a Distància)
– Santiago Yudici (Institut Cartogràfic Valencià)
10.00 h Desenvolupament sostenible, globalització i enfortiment dels drets democràtics – Jornada +info
– Raúl Oliván (DG Participació Ciutadana, Transparència, Cooperació i Voluntariat – Govern d'Aragó)
– Nacho Uriarte (director de planificació SEGIB)
– Diego Herrero de Egaña (assessor de la Secretaria d'Estat de Cooperació Internacional i per a Iberoamèrica i el Carib)
– Irene Bajo (Universitat d'Alacant)
– Emili Villaescusa Blanca (president de la Confederació de Cooperatives de la Comunitat Valenciana)
– Martha M. Rodríguez Coronel (Fundació Etnor)
Vesprada
16.00 h Geografia, dades geolocalitzades i transparència (2ª sessió)
17.00 h Reflexions sobre la reforma de la Constitució espanyola (2ª sessió)
18.30 h Trobada amb Gabriela Bravo, consellera de Justícia, Administració Pública, Reformes Democràtiques i Llibertats Públiques – Alcoi +info
19.30 h Del #nosaltresparim al #metoo. Converses al voltant del moviment feminista – Conversa +info
– Cristina Almeida (advocada)
– Irantzu Varela (periodista, coordinadora de Faktoria Lila)
Modera: Dèlia Amorós
DIJOUS 12
Matí
09.30 h Intel·ligència col·lectiva – Taller +info
– Daniel Tarragó (sociòleg, director de Neòpolis)
10.00 h Territoris socialment responsables – Seminari +info
– Josep Mª Canyelles (assessor tècnic del Consell de Cambres Oficials de Catalunya)
– José Mª Martínez (Ajuntament de Paterna)
– José Antonio Navarro (Consorci Pactem Nord)
– Remedios Pavón (Ajuntament de Castelló de la Plana)
– Jorge Villar (Ajuntament d'Elx)
10.00 h Geografia, dades geolocalitzades i transparència (3ª sessió)
12.00 h Trobada amb Ana Barceló, consellera de Sanitat Universal i Salut Pública – Alacant +info
Vesprada
16.00 h Geografia, dades geolocalitzades i transparència (4ª sessió)
18.30 h Trobada amb Elena Cebrián, consellera d'Agricultura, Medi Ambient, Canvi Climàtic i Desenvolupament Rural – Viver +info
18.30 h Trobada amb Josep Vicent Boira, secretari autonòmic d'Habitatge, Obres Públiques i Vertebració del Territori – Sagunt +info
19.00 h Trobada amb Rafael Climent, conseller d'Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball – Altea +info
19.30 h Crisi ecològica, econòmica i d'atencions – Conversa +info
– Yayo Herrero (antropòloga, educadora social i enginyera tècnica agrícola)
DIVENDRES 13
Matí
09.30 h Pressupostos participatius – Taller +info
– Daniel Tarragó (sociòleg, director de Neòpolis)
10.00 h Joves i participació – Seminari +info
– Ponència de Carmen Montalbá (Universitat de València)
– Taula redona
Modera: Adolfo Carnero (Institut Valencià de la Joventut)
DIMARTS 17
Vesprada
20.00 h Trobada amb Vicent Soler, conseller d'Hisenda i Model Econòmic – Dénia +info
DIJOUS 19
Vesprada
19.00 h Trobada amb Ximo Puig, president de la Generalitat – València +info